Created with WebWave CMS

 

  • ATMAT
  • UBOT
  • FIBERLOGY
  • F3DFILAMENT
  • PRINT-ME

KONTAKT

PRODUCENCI

PRODUKTY

Co to jest druk 3d? Jakie technologie mamy dostępne dla klientów?
11 lipca 2019

Temat I
Co to jest druk 3D? Jakie mamy technologie dostępne dla klientów?Technologia druku 3D w krótkim czasie z ekranów telewizorów (Star Trek) trafiła do domów zwykłych ludzi, stała się dużo tańsza i przystępna. Drukowanie 3D, a dokładnie metody drukowania przestrzennego określane są również jako metody szybkiego prototypowania (Rapid Prototyping), ponieważ jak sama nazwa wskazuje, miały one służyć do wizualizacji wchodzących na rynek produktów.

Wszystko zaczęło się od pierwszego rozwiązania typu Rapid Prototyping w latach 80 XXw. czyli stereo. Obecnie jest to bardzo rozwijający się rynek, trwają prace nad nowymi technologiami i nowymi materiałami.

 

Dzisiaj druk 3D daje możliwość sprawnego stworzenia modelu produktu na każdym etapie jego powstawania, dzięki czemu można ocenić postęp i efekty wykonanej pracy. W chwili obecnej przeznaczenie technologii wydruku przestrzennego znacznie się zmieniło. Nowoczesny sprzęt pozwala nie tylko na drukowanie 3D prototypów
ale 
i modeli użytkowych.

 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo aż trzy technologie:

 

FDM - Fused Deposition Modeling

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych i dostępnych komercyjnie metod druku 3D jest metoda osadzania stopionego tworzywa FDM (Fused Deposition Modelling). Należy ona do grup metod przyrostowych, gdzie proces tworzenia elementu 3D polega na warstwowym nakładaniu uplastycznionego materiału w postaci cienkich włókien (filamentu).

 

 

SLA – Stereolitografia

Technologia ta polega na utwardzaniu żywicy przy użyciu światła lasera.

 

 

Już za tydzień opiszmy Wam technologię FDM!!!